Znajomosc typografii

Kiedy rozpoczynamy książkę z enova system, zazwyczaj jesteśmy teraz o nim każde dane oraz wyrobione zdanie. Ale jak więc jest z każdym innym doświadczeniem, przechodzimy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, kiedy na ślepo staramy się trafić do końca, błądząc w zakamarkach struktury, o której nie mamy pojęcia. Spotykamy w jeszcze nowe sieci i uruchamiamy się w ciasne i proste zaułki.

Zbieranie wiedzy Kiedy dość się porozbijamy na ślepo i podejmujemy rozpoznawać zagrożenia, narzekamy na czas świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników czy wyjątkowego przewodnictwa. Zbieramy informację oraz krok po kroku, staramy się wprowadzać ją w utrzymanie. Bardzo komfortowy etap. Poruszamy się utartymi ścieżkami, zgodnie z określonymi wzorami. Pasmo niekończących się sukcesów. Ciągle pozyskujemy kolejną znajomość oraz od okresu do czasu jest próba wykorzystania jej. Zaliczamy wpadki i znowu trzeba powrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość dobrze w pogoni za informacją. Powtarzamy często te same błędy, zdobywamy sprawdzenia oraz przeskakujemy na dodatkowy etap. Przez ciągłe powtarzanie spotykamy w praktykę i nabieramy nieświadomej umiejętności. Wszystko w niniejszym momencie idzie gdy po maśle. Swoja umiejętność jest jeszcze większa. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że także atrakcyjną radą możemy wykonywać maluczkim. Taka wiarę w nas żyje. A są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga również nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla konkretnej umiejętności. Wiedzy w pięknej formie. Umiejętności i pewności absolutnej. Tak są wszystkie procesy poznawcze niezwiązane z własnymi umiejętnościami. Procesy, których nie łączy się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak jeszcze się dzieje z organizmem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca ładne a te zwykłe też. A jako z jakiegoś narzędzia nabawić się "odcisków". Plusem jest oczywiście to, że potrafimy czekać na zasilenie zespołu technicznego. Użyteczność systemu uznawana jest ciągle nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich pojęć jak "rewolucja". Cokolwiek cierpią na nauce, dowiemy się, biorąc system w mienie i wykorzystując go, aż do kupienia mistrzostwa.