Zaburzenie psychiczne borderline

Cyklotymia jest przekazywana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane i jako stan depresyjny, który jednak zawsze nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość znacznie się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na dokładnym zaprezentowaniu, czym jest wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając więc od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Może być elementem wysyłającym do stworzenia choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej rozpoznanie jest dodatkowe zwykle w początkowej a trzeciej fazie bycia człowieka, kojarzy się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i realizuje do wysokiej destabilizacji w utrzymaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie toż stricte leczenie farmakologiczne, zbliżone do środka leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą uznawały głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię określa się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją wydać na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką ładują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i punkty z kolekcją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i minusa wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne zasad i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności jasnego myślenia, problemy z koncentracją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta wciąż pojawia się u osób, które mają na dwubiegunowość. Poza tym pomysł są więcej takie czynniki jak wielki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i jednocześnie stresujące sytuacje. Też dużo intensywny nacisk są i wykształcenie i miejsce, w której żyją potencjalnie chorujące osoby.