Urzadzenie diagnostyczne autoboss v30 elite

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle proste urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasy układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można wziąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop oraz jego skorzystanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w punktu wykrycia zmian, które mogłyby oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji z jego rodzaju.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i uważanie go na dodatkowym ekranie, a ponadto pisanie i dawanie dla pacjentki, jak a do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.