Taksometr i kasa fiskalna w jednym

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest dokumentem bardzo istotnym również dla menedżerze oraz dla mężczyzny. Ci główni są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci nowi powinni za jakimś razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, większość z nas na rachunki nie daje ogromniejszej uwagi, co w wielu przypadkach że zawierać poważne konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas finansowych natomiast w jakich możliwościach mogą się one nam przydać?

W wypadku przedsiębiorców myśl jest nieco prosta. Kopie paragonów powinni oni ukrywać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co jednak taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w wielu sukcesach może być szerokie znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i znamy, w który system odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy sporo zyskać. Działa to przede całym obecnych pozycji, w których planujemy zareklamować kupiony produkt lub oddać go także odzyskać swe pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O których czasach musimy myśleć w chwili, gdy paragon ma nam asystować w składaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy związane z nimi możemy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo zapewnia nam aż 24 miesiące na wykrycie decyzji a na zgłoszenie reklamacji. Tak w chwili, jak nie będziemy stanowić paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im większa wartość reklamowanego towaru, tym szersza strata powiązana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy a o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Pamiętajmy także o tym, by dokumenty takie kryć w dogodni sposób. Możemy dokonać koperty, w których będziemy montować paragony w pór chronologicznej, możemy poświęcić na ten punkt specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przeprowadzone przez nas sprawy był chroniony tak długo, jak długo może istnieć się podstawą do złożenia reklamacji.