Szerokosc drogi ewakuacyjnej na klatce schodowej

Każdy budynek a jego miejsce, zgodnie z Prawem Ministra Infrastruktury z kwietnia 2002 roku, koniecznie musi posiadać instalację awaryjnego oświetlenia. Światło takie kojarzone jest w pałacach na wypadek nagłych braków dostawy energii elektrycznej, pożaru, lub nowych zdarzeń losowych. W współzależności od centrów zasilania oświetlenie to liczymy na: centralnie zasilane i rozproszone.

Odpowiednie oznakowanie dróg ewakuacyjnych i awaryjnego źródła światła, zapewnia bezpieczeństwo osobom stojącym lub opuszczającym pomieszczenia zamku w jakim przybyło do utraty normalnego zasilania.

Urządzenia wykorzystywane do oświetlania dróg ewakuacyjnych i awaryjne powinny spełniać niezbędne normy, żeby ich wykonania odnosiło pożądany skutek. Oprawy takich źródeł światła wytwarzane są z poliwęglanu i współpracują z akumulatorami. Godzina pracy takiego źródła światła zależy od modułu jaki zastał zainstalowany i zawiera się w przedziale od 1 do 3 godzin. Innym rozwiązaniem że żyć wykorzystanie oprawy rastrowej uczynionej z blachy i tworzonej systemem proszkowym. Odbłyśniki powlekane są aluminium, natomiast ich paraboliczny kształt zapewnia optymalne oświetlenie. W mieszkaniach o wielkiej kubaturze, podwyższonej wilgoci także zdrowszym zapyleniu, takich jak : hale produkcyjne, magazyny, tunele czy warsztaty, kierowane są oprawy świetlówkowe. Ich własnością jest dłuższa stopień szczelności IP.

Koniunktura budownictwa, a oraz innowacyjne technologie sprawiają, że wzrastają wymagania sprowadzające się też do modułów świetlnych. To broniło się powodem coraz szerszego zastosowania takich narzędzi jak lampy LED.

Oświetlenie awaryjne led, jest nie tylko energooszczędne, a jeszcze bardziej owocne również liczy dłużysz okres gwarancyjny na ich bezproblemowe działanie. Pełni ono każde wymagania oraz liczenia klientów, którzy dbają o odpowiednie wyposażenie budynku, wspólne z własnymi normami.