Rozwoj przedsiebiorstwa transportowego

Wraz ze zmianą poziomu życia, wszechogarniającym nas pośpiechem, często bywa tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby robimy w lokalnych sklepach czy dyskontach, i po dłuższe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie kierujemy do szybkich sklepów, w których potrafimy kupić dosłownie wszystko. Rozpocząwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche lub w puszkach), poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci), środki zdrowe i czystości, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane), alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu również możemy „świeże” warzywa, owoce i mięso. A czy aby na pewno świeże? Tej gwarancji nie być nie będziemy biorąc ciało w sklepie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, motywując do zakupu. A że market doda do ostatniego wyjątkowo korzystną cenę mięso wychodzi z półek i chociaż nieliczni zastanowią się i … pójdą do hurtowni mięsa. Tak można zdecydować się na taki kup w markecie, natomiast to swoista okazja, piękna sztuka mięsa w ciekawej cenie. Dochodzimy do domu, a tam mięsko już tak apetycznie i wdzięcznie nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem prostym w hipermarketach czy dyskontach jest wyjątkowa. Przede każdym dlatego, że żadna hurtownia mięsa nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez który potrafi stracić dobrą reputację, mężczyzn i dochód. Kolejna sprawę, hurtownia kupując mięso zajmuje go zazwyczaj tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. I że obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej rynek jest zapewniony. A nawet większe niż w sklepach ceny nie są w stopniu zniechęcić klientów do kupienia mięsa w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, jakie spośród pewnością korzystnie wpłynie na polskie zdrowie.

Biorąc pod uwagę powyższe niekwestionowanym rodzi się zwycięstwo hurtowni mięsa nad braniem go w znaczących sieciach handlowych. Jakość, gwarancja świeżości i ceny odżywcze to kwestie, które wkładają się nie mieć wartości wyrażonej w walucie.