Pojemniki prozniowe do marynowania

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i urządzenia do pakowania stosowane są zarówno do ich potrzeb, zezwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub też stosuje pojemniki próżniowe zbudowane z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej przeznaczane są specjalne pompki ręczne, które umożliwiają na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i dają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób działania można wykorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Traktują one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego ważna je korzystać zarówno do zamykania butelek z winem, kiedy a do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino zapewne żyć chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co bardzo przez 2-3 dni.

Do własnego użytku potrafią istnieć i dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacje od rodzaju produktu oraz z miejsca, gdzie będzie on pozostawiany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, ale też warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso prawdopodobnie istnieć umieszczane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, że nie obejmują one sprzedaż wysokiej przestrzeni.