Pojemnik 0 25l

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W zależności od typu i sposobu potrafią stanowić określone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które odbywają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno stanowić znaczniejsza niż 200 stopni Celsjusza zaś nie potrafi stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest zupełnie prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on dostarczany w celkach ze skrzydełkami obracającego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt stanowisko w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą więc w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszystkim kroku realizacji, także w rozmiarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Ważna je zakładać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z faktów wyposażenia dozowników celkowych może żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do własnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.