Opakowanie prozniowe

Pakowanie próżniowe daje wielką zaletę nad tradycyjnymi metodami pakowania i trzymania. Produkty włożone w współczesny droga dłużej utrzymują świeżość też są dostępniejsze w transporcie na znaczniejsze odległości.

Dotyczą one na wartości odsysania powietrza z opakowania foliowego, które jest dodatkowo zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek towar w opakowaniu jest napełniany we wnętrzu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Jest więc znacznie powszechna forma. Po zamknięciu procesu zwykle komora tworzy się samoczynnie. Ten pan urządzenia pozawala na konkretną powtarzalność procesu i elastyczność w wyborze parametrów próżni i siły zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie jednego towaru na raz do dużo istotnych wymagających specjalnych kół uczestniczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - przedstawiam się zewnętrznym typem ssania. Zwykle jest ona niedużych rozmiarów. Produkty wydobywają się na zewnątrz urządzenia i do sposobu jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc przenosi się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie kluczowe jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona więcej na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o fantazyjnych wzorach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana spośród tymże wyższa część pakowanych materiałów na doba. Dla zastosowań amatorskich czyli w krótkiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w długich sklepach czy domach produkcyjnych ciekawszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania i w znaczniejszym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Krajowym targu jest sporo producentów pakowarek. Tepro to instytucja produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na rynku już 50 lat!