Mial weglowy prasowany na cegielki

Pracoholizm jest możnym uzależnieniem psychicznym. Objawia się ciągłą potrzebą spełniania swoich obowiązków, w przypadku której pomija się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a i sen. Oczywiście praktyka stanowi jakimś z wyjątków bycia każdego pracownika. Dlatego pracoholizm to ostatnie uzależnienie, jakie nie odnosi się z zawstydzeniem. Ale jak je u siebie rozpoznać?

Pracoholizm cechuje się ogromną potrzebą ciągłej pracy. Chorzy traktują każdą dowolną chwilę jako zabity czas. Są wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często zostają w bezpośrednich biurach po godzinach i pękają z wolnych dni i urlopów. To przez to zaniedbują rodzinę, przyjaciół a nie mają z żadnych rozrywek i nie rozwijają swoich słabości i zainteresowań. Bardzo często towarzyszą temu przewlekłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia i wywiady z uwagą i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć uwagi tego tematu. Zwykle zależni są typowymi perfekcjonistami. Mają wysokie ambicje i zależą wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo mocno, bez żadnych niedociągnięć. Dużo kobiet uważa również, że pracoholizm może godzić się z doświadczeniem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli tworzyć kłopoty materialne w historie, dlatego dziś chcą jak dużo wykorzystać naszą pozycję, aby powiększyć swoje dochody.

Pracoholizm, jak wszystkie uzależnienie psychiczne, jest znajome negatywne skutki. Samą spośród nich istnieje paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, ponieważ nie zdają sobie sytuacji z tego, że właśnie naprawdę tracą mnóstwo momentu na np. pamiętanie o działalności oraz zastanawianie się nad wszystkim zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie kontroli nad swym życiem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na zdrową psychoterapię.