Kobieca ciaza

W czasie, kiedy staramy się z swym partnerem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i przygotowały go, aby jak już powiadomić rodzinę i partnerów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich postępowanie jest bowiem bardzo naturalne. Polega na znalezieniu hormony HCG (wytwarzanego w sukcesu wystąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo surowe w obsłudze i również bardzo przyjazne, dlatego należy je używać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z kilku czynników:

przeterminowanie – tak toż jak każdych nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych dodatkowo nie należy stosować po upływie terminu ważności. To bowiem jego rangi mogą być zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na zysk testu ciążowego nie właśnie jego doskonałe wykonanie i odczekany godzina z czasu ewentualnego zapłodnienia. Znaczące są i choroby kobiety, stosowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formy powinny raczej zgłosić się do lekarza, bo w ich sukcesie test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie naprawdę nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zrobieniu, wyszedł ujemny. Widać toż znaczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ może istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można wykryć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie dobry ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by dysponować silniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy dbać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne także dla większej pewności należy udać się do specjalisty i spełnić specjalne badania. A w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wstąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.