Gastronomia anos 70

Płytki bezpieczeństwa są określane także mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania stanowi reakcja na pytanie, co więc stanowi tania bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest skierowanie we ważne miejsce za wysokiego ciśnienia, które staje na produkt awarii. Urządzenia mogą być brane w różnych systemach. Różnią się między sobą w zależności od typie instalacji oraz medium. Mogą korzystać oryginalne kształty, inne rodzaje rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na momencie produkcji. Potrafią być również stworzone z innych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) polega na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, który stał powołany w rezultatu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa mogą być sam dostosowane do rodzaju instalacji czy dania. Dostarczane są zgodnie z wymogami klienta. Znacznie największą sławą bawią się płytki, jakie zajmują fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii staje się znacznie mniejsze.

W sprzedaży widoczne są płytki nacinane laserowo, przy użyciu technologii Gi laserowej.

Niezwykle modne jest wykorzystanie płytek bezpieczeństwa w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim systemie płytka znaczy dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem czy zniszczeniem, które zapadają w rezultacie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie tani i zawory muszą spełniać restrykcyjne normy bezpieczeństwa, które są podyktowane przepisami prawa.