Frezowanie cnc youtube

Głównym celem obróbki ubytkowej jest przekazywanie kształtu i wymiaru, a dodatkowo chropowatości innego sposobie produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną spośród najbardziej znaczących odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które stanowi przyjmowane w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy wydać na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To tak do tej grupy możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, iż podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Przecież w relacji od urządzenia, na jakim pracujemy, potrafi się zdarzyć, iż urządzenie może także wykonywać ruch posuwowy. A najczęściej spotyka się, że to oczywiście ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto mieć, iż urządzenie, na jakim pracujemy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Już na placu funkcjonuje wiele sposobów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a także frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe oraz poziome, a jeszcze frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a też nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Kwalifikując się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym dobrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Jest owo niesamowicie ważne, ponieważ w współzależności od struktury swego produkty powinniśmy wybrać dobre parametry jego obróbki.