Drukarka fiskalna mera e

We jakichkolwiek sklepach, także internetowych, ale zarówno w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych także kolejnych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż klienci nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w sklepie, to tylko oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla nabywcy a możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do rozliczeń z fiskusem, tworzą być emitowane na dodatkowej rolce w klasy papierowej, lub może powinny stanowić tylko notowane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego właściwości. Część klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to dodatkowy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują swoich pracowników do sklepów, na stoiska w sercach handlowych lub do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w ważnym miejscu, a klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który potrafi zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej potrafi nabyć udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału lub usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając wielkość i datę zakupu. Ideą zabawie jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zmienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.