Bezplodnosc po tabletkach antykoncepcyjnych

Niepłodność u ludzi wykonana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest kluczem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml bądź ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na ostatnie tworzą m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna. Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w produkcie przebytej infekcji czy urazu. Powoduje to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na lokaty rozrodcze wpływać mogą jeszcze choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w skutki i warzywa oraz wysyłanie do organizmu witaminy I i C. Jeśli niepłodność jest produktem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów likwiduje się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność że mieć jeszcze podłoże genetyczne. Warto sięgnąć to pod uwagę głównie w sukcesie, gdy u partnerki dotarło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej istnieje więc kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności może istnieć ponad przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców potrafi stanowić szczególnie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które wykonywać może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć i o Systemie Kallmana. Istnieje obecne zaburzenie genetyczne, które określa się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem są znacznie niskie jądra, prącie i zły poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z obszarem jąder powyżej 2,5cm.